Baner festiwalu

 

koronawiMinisterstwo Zdrowia podało w niedzielę po południu, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u 344 osób, 12 osób zmarło w niedzielę na COVID -19, a 139 osób wyzdrowiało. Od początku pandemii zakażonych zostało 11 617 osób, 535 pacjentów zmarło, a 2 265 osób już wyleczono.

Do 26 kwietnia 2020 roku w Małopolsce potwierdzono 821 przypadków zakażeń koronawirusem oraz 27 zgonów spowodowanych wywoływaną przez koronawirusa chorobą COVID -19. W powiecie tarnowskim mamy 11 osób zakażonych koronawirusem, a w sąsiednim brzeskim 64 osoby.

 

W dzisiejszym raporcie przeczytacie także:

 

 

Nabożeństwa z limitem wiernych w świątyni

 

Podczas Mszy świętych nie 5 osób, ale jedna na 15 m² powierzchni kościoła może uczestniczyć w nabożeństwie. Dla przykładu w kościele pw. Św. Idziego opata jest to 30 osób i kapłani odprawiający nabożeństwa bardzo tego nakazu przestrzegają, a w kościele u Franciszkanów 20 osób w świątyni i 50 osób na placu kościelnym. W kościele w Domosławicach może to być 10 osób.

 

W Nowym Wiśniczu kapłani na kwarantannie

 

W niedzielę Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Wiśniczu poinformowała, że do odwołania zawiesza wszystkie msze święte i nabożeństwa. Jak poinformowano, przyczyną decyzji jest fakt objęcia kwarantanną wszystkich kapłanów parafii (jest ich czterech). Dwóch z nich miało kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. – Wszyscy czujemy się dobrze. Wszystkie informacje będziemy publikować na stronie parafialnej. Wszystkie intencje mszalne będą odprawiane zgodnie z wyznaczonymi terminami na plebanii – zapewniają duchowni. Komunikat pojawił się na facebookowym profilu parafii tuż przed godz. 14:00. Wcześniej msze w wiśnickim kościele odbywały się normalnie (z ograniczeniem ilości osób wynikającym z rządowych wytycznych), wierni przyjmowali komunię.

 

Niedziela wyborcza

 

W minioną niedzielę odbyły się wybory uzupełniające w 26 polskich gminach. Wśród nich były także gminy z Małopolski: Poronin, Niedźwiedź i Krościenko nad Dunajcem. To były wybory tradycyjne - aby oddać głos, trzeba było wybrać się do lokalu wyborczego. W Krośnicy mieszkańcy wybierali nowego radnego do Rady Gminy Krościenko nad Dunajcem. Wszyscy głosujący dostali rękawiczki i jednorazowe długopisy, a miejsce do głosowania było dezynfekowane. Frekwencja była bardzo niska. Wybory uzupełniające nie odbyły się wcale w gminach; Siepraw i Stryszów, ponieważ kandydaci walczący o miejsce w Radzie Gminy postanowili się solidarnie wycofać. W Czernichowie natomiast mandat radnego został obsadzony bez głosowania, bo zgłosił się tylko jeden kandydat.

 

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.