swieta2020bm

koronawiMinisterstwo Zdrowia podało w środę po południu, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u 313 Polaków, odnotowano 25 zgonów spowodowanych chorobą COVID-19. W Polsce jest potwierdzonych 10 169 przypadków zakażenia koronawirusem, co oznacza, że tak jak przypuszczałem we wczorajszym raporcie, przekroczyliśmy granicę 10 tysięcy zakażonych. Dotąd zmarło 426 chorych, a 1513 osób zostało wyleczonych.  Do 22 kwietnia 2020 roku w Małopolsce potwierdzono 734 przypadków zakażeń koronawirusem oraz 21 ofiar śmiertelnych COVID - 19. Wzrosła liczba zakażonych w powiecie tarnowskim – to 9 osób. Najwięcej zakażonych jest w Krakowie – 197 i ponad 100 zakażonych w powiatach; bocheńskim i wielickim. Najmniej w Małopolsce potwierdzono w powiatach; tatrzańskim i nowotarskim – po 2 osoby.

 

W dzisiejszym raporcie przeczytacie także:

 

 

Jarmark w Zakliczynie odżywa

 

Wczoraj w raporcie zamieściłem komunikat burmistrza Dawida Chrobaka o dopuszczeniu do prowadzenia działalności handlowej w zakresie sprzedaży płodów i produktów rolnych, żywności oraz artykułów spożywczych na Targowisku na płycie Rynku w Zakliczynie i Targowisku Targowica „Mój Rynek” przy ulicy Grabina w Zakliczynie. W środę Rynek odżył na miarę aktualnych możliwości, wielu handlujących i kupujących paradowało po Rynku w maseczkach, niektórzy handlujący wyposażeni byli w przyłbice. Na zakliczyńskim rynku dominowały produkty rolne oraz sadzonki.

 

W maju ruszamy z warsztatami na heligonce

 

logoministerstwoPo świętach majowych wznawiamy realizację programu „Mistrz i Uczeń – Heligonka” - projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. To projekt Stowarzyszenia „Klucz” w ramach którego mistrz heligonki Tadeusz Malik będzie prowadził zajęcia z pięcioma uczniami. Warsztaty odbywać się będą w ratuszu i potrwają do końca 2020 roku.

 

 

 

Skamieniałe Miasto znów zaprasza

 

skamienialeOd 25 kwietnia 2020 roku rezerwat przyrody „Skamieniałe Miasto” w Ciężkowicach będzie z powrotem otwarty i dostępny dla turystów. Czynny będzie również parking przy wejściu do rezerwatu.

 

Popularny festiwal w Nowym Sączu przeniesiony na 2021 rok

 

28. edycja Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych - Święto Dzieci Gór, została przeniesiona na przyszły rok. - Ze względu na bezpieczeństwo uczestników imprezy oraz widzów, nie mogliśmy postąpić inaczej – poinformował Andrzej Zarych, dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

 

 

Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn w komunikacie z dnia 22 kwietnia 2020 roku informuje, że:

 

1. W związku z wystąpieniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, w trosce o zdrowie mieszkańców i pracowników, wprowadzam w okresie od dnia 22 kwietnia 2020 r. do odwołania ograniczenia związane z realizacją zadań publicznych przez Urząd Miejski w Zakliczynie.

2. W okresie, o którym mowa w pkt. 1 załatwianie spraw bezpośrednio w budynku Urzędu Miejskiego w Zakliczynie zostaje ograniczone wyłącznie do zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom.

3. Do zadań, o których mowa w pkt. 2 zalicza się w szczególności sprawy z zakresu:

1) rejestracji stanu cywilnego;

2) ewidencji ludności i dowodów osobistych;

3) decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu lub decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego wydawanych na podstawie ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym,

4) ochrony środowiska, w tym dotyczące:

a) decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji wydawanej na podstawie ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko,

b) decyzji zezwalającej na usunięcie drzew lub krzewów wydawanej na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody.

4. Inne sprawy, poza wymienionymi w pkt. 3, realizowane mogą być przez Urząd Miejski w Zakliczynie w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów.

5. Załatwianie spraw, o których mowa w pkt. 4 będzie przebiegać co do zasady:

telefonicznie pod numerem telefonów: 14 6326460, 14 6326455 – interesanci będą łączeni z pracownikiem merytorycznym,
poprzez pocztę e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
za pośrednictwem elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej: /6g5cql78j7/SkrytkaESP,
poprzez pisma przesyłane drogą pocztową na adres Urzędu.

6. Kasa Urzędu Miejskiego w Zakliczynie zostaje zamknięta dla interesantów. Wszelkie płatności na rzecz Gminy Zakliczyn (podatki, opłaty) zaleca się regulować za pomocą przelewów elektronicznych lub za pośrednictwem poczty i banków.

7. Bezpośrednie załatwianie spraw w Urzędzie Miejskim w Zakliczynie odbywać się powinno przy zachowaniu maksimum środków ostrożności takich jak: noszenie maseczek lub innego rodzaju zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznej odległości (minimum. 1,5 m) między pracownikiem urzędu a interesantem.

8. W korytarzu przy wejściu do Urzędu Miejskiego w Zakliczynie zostaje umieszczona skrzynka podawcza, do której interesant może złożyć wypełniony wniosek lub podanie. W danym momencie w korytarzu przy wejściu do urzędu nie może znajdować się więcej niż jedna osoba.

9. Każda osoba wchodząca do Urzędu Miejskiego w Zakliczynie zobowiązana jest do dezynfekcji rąk środkami dostępnymi na parterze budynku.

 

Burmistrz Miasta i Gminy

(-) Dawid Chrobak

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.