swieta2020bm

 

koronawiMinisterstwo Zdrowia podało w niedzielę po południu, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u 9287 osób, 360 pacjentów zmarło, a 1040 osób już wyleczono w Polsce. W niedzielę w Polsce odnotowano rekordową liczbę nowych zarażeń koronawirusem. - Wzrost wiąże się z wykryciem trzech nowych ognisk. Dotyczą one ośrodków opieki długoterminowej w Kaliszu (Wielkopolska) i Czernichowie (woj. śląskie) oraz szpitala w Jastrzębiu-Zdroju (woj. śląskie) - poinformował rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Do 19 kwietnia 2020 roku w Małopolsce potwierdzono 646 przypadków zakażeń koronawirusem. Według informacji z urzędu wojewódzkiego dwunastu nowych ozdrowieńców z Małopolski, to sześciu mężczyzn i sześć kobiet, w wieku od 8 miesięcy do 71 lat.

 

Oprócz dwóch osób pochodzących z regionu tarnowskiego jest to sześciu mieszkańców Nowego Sącza, dwie osoby z powiatu krakowskiego oraz po jednej z powiatów: myślenickiego i limanowskiego. Służby wojewody informują, że większość z tych osób przebywała w izolacji domowej. Ozdrowieńcy z Tarnowa i powiatu tarnowskiego, są pierwszymi osobami w naszym regionie, które pokonały koronawirusa.

 

Zgodnie z nowym zarządzeniem biskupa Andrzeja Jeża, od 20 kwietnia w Mszach św. będzie mogło brać udział więcej wiernych (1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni kościoła). Na drzwiach każdej świątyni ma zostać też wywieszona informacja o maksymalnej liczbie osób mogących w niej przebywać. Pierwszeństwo będą miały osoby, które zamówiły intencje mszalne. Wróci również możliwość tradycyjnej spowiedzi. Podczas codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu, w konfesjonałach będą dyżurować księża. Dokument nadal utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Hierarcha zachęca wiernych do korzystania z telewizyjnych, internetowych i radiowych transmisji Mszy św.

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.