11112020m

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

koronawiMinisterstwo Zdrowia podało wieczorem w Wielki Piątek, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u 5955 osób, 181 pacjentów zmarło, a 318 osób już wyleczono. Do 452 wzrosła liczba osób zrażonych koronawirusem w Małopolsce. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś kolejny przypadek śmierci w Małopolsce z powodu koronawirusa. Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował również o śmierci 73-letniego mieszkańca Krakowa, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Od początku epidemii z powodu COVID-19 zmarło w Małopolsce dziewięć osób. Według ostatnich danych liczba osób objętych kwarantanną w związku z koronawirusem wzrosła w Małopolsce do 16 700 osób. Hospitalizowanych jest 179 osób, a ponad 2 400 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

 

W dzisiejszym raporcie piszę o:

 

- rządowych środkach na zakup laptopów dla uczniów w gminie Zakliczyn
- rządowych środkach na zakup laptopów dla uczniów szkól prowadzonych przez powiat
- My Zbieramy, My Pomagamy, czyli o akcji Mirka Biedronia

 

 

Gmina Zakliczyn otrzyma 70 tys. złotych na zakup komputerów dla uczniów

 

laptopyGmina Zakliczyn otrzyma rządowe środki na zakup laptopów dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Centrum Projektów Polska Cyfrowa pozytywnie zaopiniowało wniosek na dofinansowanie i przekaże naszej gminie 70 tys. złotych, które umożliwią zakup 35 laptopów. Gmina zrealizowała już procedurę wyboru najkorzystniejszej oferty a firma dostarczyła 10 kwietnia br. sprzęt komputerowy do Urzędu Miejskiego w Zakliczynie. Zakupiony sprzęt zostanie udostępniony uczniom za pośrednictwem szkół.  Projekt “Zdalna szkoła” jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) jest państwową jednostką budżetową podległą ministrowi właściwemu do spraw informatyzacji, której zadaniem jest obsługa środków z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Powstało w 1994 roku, początkowo pod nazwą Władza Wdrażająca Programy Europejskie. Od 2015 roku, już jako CPPC, zajmuje się obsługą środków pochodzących z bezzwrotnej pomocy zagranicznej i innych programów powierzonych mu do realizacji.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

Powiat Tarnowski też kupuje laptopy

 

Sto tysięcy złotych otrzymał powiat tarnowski na zakup laptopów dla uczniów. To dotacja z Ministerstwa Cyfryzacji. Dotacja pozwoli na zakup 50 laptopów. Laptopy, programy komputerowe, a nawet mobilny Internet dla uczniów i nauczycieli; takie zakupy mogą już robić samorządy, a pieniądze zwróci unijny budżet. Komisja Europejska zgodziła się z propozycją polskiego rządu, żeby oszczędności z programu Polska Cyfrowa przeznaczyć na sprzęt do zdalnego nauczania - w sumie do dyspozycji jest 180 milionów złotych, Każda gmina może liczyć na minimum 40 tysięcy złotych wsparcia, natomiast powiat może liczyć na 100 tysięcy złotych.

 

Mirek Biedroń wspiera rolników

 

Ponad dwa lata temu Mirosław Biedroń wymyślił akcję osobistego zbierania u rolników i płacenia na miejscu za zebrane plony. Założył portal www.MyZbieramy.pl i zaczął tą drogą kojarzyć producentów rolnych i klientów, którzy chcieli sami u rolnika zbierać sobie owoce i warzywa. Rolnicy w ten sposób zyskali kupców, a kupcy świeże produkty prosto z pola. Propozycja Mirka – pierwsza wówczas taka w Polsce - spodobała się tysiącom osób, które wybrały się na osobiste zbiory. W poprzednich sezonach całe rodziny zbierały truskawki, borówki, maliny czy jabłka. Z powodu epidemii koronawirusa wiele sklepów i placów targowych ograniczyło działalność, dlatego rolnicy nie mają gdzie sprzedać sadzonek czy kwiatów. Na portalu Biedronia MyZbieramy.pl rolnicy mogą darmowo zamieścić ogłoszenia. - Rolniku masz problem ze sprzedażą sadzonek, kwiatów, owoców, warzyw, przetworów. Daj darmowe ogłoszenie na naszym portalu. Dobrze jeśli zaproponujesz dowóz własny. MyZbieramy - MyPomagamy lokalnie. - zachęca Mirosław Biedroń na portalu i jest już sporo takich właśnie ogłoszeń.

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych