tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

koronawiPierwszy dzień nowego miesiąca przyniósł informację o kolejnych zarażonych i ofiarach koronawirusa w Polsce. Wczoraj przed godziną 22 – gą Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Polsce zmarły 43 osoby z powodu COVID – 19, a liczba zarażonych to 2 554 osoby. Do 209 osób wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w Małopolsce. Najwięcej zachorowań jest w Krakowie, powiecie wielickim, krakowskim oraz brzeskim. W Małopolsce potwierdzono także pierwszy przypadek zgonu z powodu koronawirusa. To 89-letni mężczyzna pochodzący z powiatu krakowskiego, który zmarł w szpitalu w Myślenicach.

 

 

Burmistrz w RDN

 

Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak był gościem programu Słowo za Słowo w RDN Małopolska w środę 1 kwietnia. Podczas wywiadu powiedział, że ze względu na epidemię koronawirusa mieszkańcy mogą liczyć na wyrozumiałość.

Mieszkańcy, którzy w związku z trwającą epidemią spóźnią się z płatnością jeśli chodzi o podatki na rzecz gminy Zakliczyn, jak również inne opłaty czynszowe, czy dzierżawy z tytułu użytkowania mienia gminy Zakliczyn, jak również opłatę za odbiór odpadów komunalnych. Nie będziemy tutaj wysyłać do mieszkańców żadnych upomnień czy wyciągać konsekwencji. Będziemy starać się zachowywać wyrozumiale, dlatego że mamy wyjątkową sytuację z którą każdy z nas w jakiś sposób stara się walczyć.

Działalność kasy w Urzędzie Miejskim w Zakliczynie została zawieszona do odwołania, ponieważ zwykle tam gromadziło się najwięcej osób. Ograniczony jest również dostęp do samego urzędu. Burmistrz zaapelował aby w pilnych sprawach kontaktować się telefonicznie, ponieważ urzędnicy są cały czas do dyspozycji mieszkańców.

 

Sołtys Bieśnika i KGW Bieśniczanie

 

Sołtys Bieśnika Bogdan Mróz ogłosił na swoim profilu społecznościowym, że podjął decyzję wspólnie z KGW Bieśniczanie o uszyciu i przekazaniu maseczek mieszkańcom Bieśnika oraz instytucjom publicznym Gminy Zakliczyn które będą w potrzebie. - Maseczki dostarczone będą osobiście, ale można też odebrać u Sołtysa. Zapraszamy do nas też mieszkańców sąsiednich miejscowości, jeżeli ktoś chciałby taką maseczkę nabyć – napisał Bogdan Mróz

 

Raport Wicestarosty

 

Na swoim profilu społecznościowym wicestarosta Jacek Hudyma raportuje codziennie o stanie epidemii w powiecie tarnowskim. Oto jego raport z 1 kwietnia. - Liczby osób przebywających w kwarantannie domowej 1736 w tym - 1300 w powiecie tarnowskim oraz 436 - miasto Tarnów. Stan na dzisiaj rano 01.04. godz. 04.05. Liczba osób korzystającej z aplikacji " kwarantanna domowa " 219. W kwarantannie zbiorowej 13 osób, w tym 3 z m. Tarnowa. 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych