tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

 

herbgminyNa podstawie § 8 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego oraz w trosce o życie i zdrowie mieszkańców Gminy Zakliczyn, zmieniają się zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Zakliczynie na okres zagrożenia koronawirusem. Zasady obowiązują od dnia 16.03.2020 r. do odwołania.

 

Załatwianie spraw w budynku Urzędu Miejskiego w Zakliczynie

 

W powyższym okresie załatwianie spraw w Urzędzie Miejskim w Zakliczynie zostaje ograniczone wyłącznie do zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom. Podstawową formą kontaktu z pracownikami Urzędu Miejskiego w Zakliczynie w tym okresie będzie kontakt telefoniczny i elektroniczny (e-mail, ePUAP). Prosimy o odłożenie załatwiania spraw w budynku Urzędu Miejskiego w Zakliczynie w późniejszym terminie.

 

 

Od dnia 17.03.2020 r. kasa Urzędu Miejskiego w Zakliczynie zostaje zamknięta dla petentów. Wszelkie płatności (podatki, opłaty) zaleca się regulować za pomocą przelewów elektronicznych z domów lub za pośrednictwem poczty i banków.

 

Przed wejściem do budynku Urzędu Miejskiego w Zakliczynie pracownik urzędu będzie dokonywał wstępnego wywiadu i informował mieszkańców o ograniczeniach w załatwianiu spraw. Do budynku Urzędu petenci będą wpuszczani pojedynczo. Każda osoba wchodząca do urzędu zobowiązana jest do dezynfekcji rąk środkami dostępnymi w Urzędzie Miejskim.

 

Ponadto w korytarzu przy wejściu do Urzędu Miejskiego została przygotowana skrzynka podawcza, do której można złożyć wypełniony wniosek lub podanie.

 

Obsługa w pokojach biurowych odbywać się będzie tylko w wyjątkowych sytuacjach (w szczególności zgłaszanie zgonów oraz sporządzanie aktów zgonów, odbiór dowodów osobistych).

 

Jeśli sprawa nie wymaga pilnej wizyty w Urzędzie, uprzejmie prosimy o wykorzystanie formy mailowej (adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub poprzez skrzynkę ePUAP lub kontakt telefoniczny z pracownikami Urzędu Miejskiego:

 

– Sekretariat: 14 6326460, fax 14 6326455
– Urząd Stanu Cywilnego: 14 6326466
– Ewidencja ludności i dowody osobiste: 14 6326463
– Ewidencja działalności gospodarczej: 14 6326454
– Podatki i opłaty lokalne: 14 6326461
– Zarządzanie kryzysowe: 14 6326462

 

Posiedzenia organów kolegialnych (komisje i sesje Rady Miejskiej) będą się odbywać z wyłączeniem publiczności i gości.

 

Osoby przekraczające granicę państwową, w celu udania się do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jest obowiązana odbywać obowiązkową kwarantannę trwającą 14 dni licząc od dnia następującego po przekroczeniu tej granicy.

 

Przypominamy, że osoby starsze powinny pozostawać w domu i ograniczyć do niezbędnego minimum wizyty w miejscach szczególnie uczęszczanych tj. sklepach i aptekach. Osoby starsze potrzebujące pomocy prosimy o kontakt telefoniczny z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zakliczynie, tel. 14 6652275, 14 6664275, 14 6652263 (w dni robocze w godzinach pracy ośrodka od 7.30 do 15.30). W dni wolne od pracy i po godzinach pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zakliczynie telefon kontaktowy pracownika dyżurującego: 796 282 199.

 

Należy pamiętać o podstawowych zasadach higieny: częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli to możliwe należy dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Należy unikać dotykania oczu, nosa i ust oraz regularnie myć klamki, włączniki światła, biurka itp. Należy zachowywać bezpieczną ok. 1,5 m odległość od innych osób oraz pamiętać o zasadach ochrony podczas kaszlu i kichania. Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów.

 

W przypadku objawów choroby lub kontaktu z osobą zakażoną należy pilne powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną w Tarnowie, tel. 14 6217097 lub 602 430 042.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn
(-) Dawid Chrobak

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych