Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

środaWakacje w Gwoźdźcu – „Wiosce pod kobiecą ręką” - zaowocowały w pewien pomysł, który animatorki „Wioski” wprowadziły w życie. Otóż, nie posiadając żadnych środków pieniężnych, a jedynie poświęcając swój własny czas i chęci, animatorki zorganizowały dla dzieci „Wakacyjne środy z Fundacją MAK”.

Pierwsze spotkanie zainicjowane przez animatorki „Wioski pod kobiecą ręką” odbyło się 22 lipca br., na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. „Wakacyjne środy” zorganizowały dziewczyny z Gwoźdźca, działające w „Wiosce”, jak również w niedawno założonej fundacji MAK – Miejsca Aktywnych Kobiet. Głównie chodziło o to, aby pokazać dzieciom, że można świetnie spędzić czas z przyjaciółmi i wcale nie jest do tego potrzebny komputer, tylko zapas dobrego humoru i dobrej energii.

logosroda1Wszystko zaczęło się kilka minut po godzinie 17:00, na początek tochę ruchu, ćwicząc układy zumby. Profesjonalnej kadry nie było, ale nasze trenerki – Halina Machel-Gaura, Kamila Siemaszko oraz Justyna Jania - dały z siebie wszystko. Dzieciom, jak na pierwszy raz, bardzo się spodobało i każde z nich nadążyło za wytrwałymi trenerkami, wyginając się we wszystkie możliwe strony. Po krotkiej przerwie, kolejne zajęcia ruchowe z dziećmi rozpoczęła nasza pani sołtys - Danuta Siepiela. Gra w dwa ognie tak rozochociła dzieciaki, że końca nie było widać. Grze towarzyszyły uśmiech, radość, spryt, energia i szczęście. Najwięcej emocji wywołała zacięta walka w „dwa ognie” matek z córkami (Danuta Siepiela kontra Ewelina Siepiela, Halina Machel-Gaura - Kamila Siemaszko, Malgorzata Nowak – Anna Nowak). Dzieci kibicowały matkom, licząc na „uratowanie życia” – złapanie piłki.

logosroda2Drugie aktywne spotkanie odbyło się 29 lipca, na placu przy remizie w Gwoźdźcu. Tym razem zabawę zaczęliśmy o godzinie 18:00, oprócz pogody dopisała duża ilość dzieci. Pierwszą zabawą były kalambury – dwie drużyny, młodzi i starszyzna, pokazywali sobie na migi różne hasła. Po zajęciach intelektualnych przyszedł czasz na zajęcia ruchowe. Pani Małgorzata Nowak podczas opowieści o pewnej rodzince, w której składzie znajdowali się: Mamusia, Tatuś, Córuś, Synuś, Pimpuś, Drabina, a nawet i Słoń był, nadała poszczególne role każdemu dziecku i gdy ktoś usłyszał swoją rolę, musiał obiec ławeczkę, na której siedziała cała drużyna. Podczas gdy dzieci były zajęte zabawą, rodzice rozpalali ognisko i piekli kiełbaski. Niesamowitym entuzjazmem i radością cieszyła się zabawa w łapanie swoich ogonów. Animatorki, „wykończone” przez dzieci, zainicjowały przerwę na konsumpcję kiełbasek. Dzieci, z nieposkromioną mocą energii, po zjedzeniu rozpoczęły grę w „dwa ognie”. Na zakończenie wspólnego aktywnego popołudnia pani Małgosia poprowadziła zabawę – „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy”.

logosroda3Trzecie aktywne spotkanie odbyło się 12 sierpnia ponownie przy remizie OSP Gwoździec. Tym razem nie było zbyt wielu osób, spowodowane zapewne było to utrzymującym się upałem, jednak i w takim gronie było co robić. Na początek trochę wysiłku fizycznego - lubiana od początku cyklu zajęć gra w „dwa ognie” również i tym razem bardzo się podobała. Następnie trochę zabawy w rysownika-malarza, każdy dostał kartkę i miał namalować prawdziwe dzieło, nie było to jednak takie proste, gdyż co półtprej minuty trzeba było zamienić się karteczkami. Każdy rysunek był dziełem wielu autorów, natomiast efekty były zadziwiające, mogliśmy zobaczyć między innymi drzewo z ufoludkami, spadające z nieba serduszka, tęczę, śmiechu co nie miara było przy rysunku z… wychodkiem. Na zakończenie usłyszeliśmy historyjkę o deszczu, przy czym należało go naśladować, dzieci bawiły się wybornie.

Dofinansowania zewnętrznego do samych zajęć dla dzieci nie posiadałyśmy, jednak Fundacja MAK wzięła udział w Projekcie FIO Małopolska Lokalnie pt. „Rozwój Fundacji MAK – Miejsca Aktywnych Kobiet”, który jest realizowany przy wsparciu finansowym z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego. Dzięki temu dofinansowaniu zakupiliśmy sprzęty, takie jak laptop, który wykorzystaliśmy m.in. do puszczania muzyki, by tańczyć zumbę.

Animatorki „Wioski pod kobiecą ręką” oraz Zarząd Fundacji MAK dziękują Zespołowi Folklorystycznemu Gwoździec, gdyż to z jego zasobów wody mineralnej korzystały dzieci podczas zajęć w upalne dni, Ochotniczej Straży Pożarnej za udostępnienie sceny i placu przy remizie oraz pani sołtys Danucie Siepieli, która zasponsorowała ognisko dla dzieci i rodziców.

Jednocześnie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na Facebook`u: Gwoździec - Wioska pod kobiecą ręką, tam znajdziecie zdjęcia i informacje o nas www.facebook.com/gwozdziec.mt oraz na stronie internetowej „Wioski”: gwozdziec.miejscazcharakterem.pl, niebawem powstanie również strona internetowa Fundacji, do której odwiedzenia również serdecznie zachęcamy.

 Wakacyjne środy w Gwoźdźcu  Wakacyjne środy w Gwoźdźcu  Wakacyjne środy w Gwoźdźcu
 Wakacyjne środy w Gwoźdźcu  Wakacyjne środy w Gwoźdźcu  Wakacyjne środy w Gwoźdźcu
 Wakacyjne środy w Gwoźdźcu  Wakacyjne środy w Gwoźdźcu  

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.