Przejście do firmy KM-Net

SKO

Wycieczka do Zakopanego10 lipca br. grupa uczestników Akademii dla Aktywnych z Woli Stróskiej i Zakliczyna udała się na wycieczkę do stolicy polskich Tatr – Zakopanego.

O godzinie 7 autokar wyruszył w trasę. Rolę przewodnika podczas wyprawy pełnił Janusz Flakowicz z Agencji Turystyki Aktywnej „Styr”. Po ok. dwóch godzinach jazdy grupa dotarła na miejsce.

Aby rozruszać się po podróży, wycieczka udała się pieszo w kierunku Polany Rusinowej. Podczas wędrówki grupa podziwiała m.in. Kaplicę Matki Boskiej Jaworzyńskiej – Królowej Tatr na Wiktorówkach. Przy miejscu tym pan Janusz opowiadał historię powstania kaplicy, anegdoty z miejscem tym związane oraz zachęcał do skosztowania źródlanej wody mającej ponoć właściwości uzdrawiające. Niestety, grupa nie miała możliwości modlitwy wewnątrz kaplicy ze względu na trwające wówczas nabożeństwo, każdy jednak znalazł czas na chwilę zadumy przy świątyni. Po dotarciu na Rusinową Polanę, wycieczka z wielką chęcią odpoczęła, do pokonania mieli bowiem ok. 4 km drogi powrotnej. Polana to cenione wśród turystów miejsce ze względu na piękne widoki na wschodnią część Tatr i leżącą poniżej Dolinę Białej Wody. W miejscu tym często bywał kardynał Karol Wojtyła.

Kolejnym punktem na trasie wycieczki było słynne Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach. Grupa podziwiała tutaj nie tylko piękne ołtarze wewnątrz, ale także obiekty godne zobaczenia na zewnątrz. Podczas spaceru po tzw. Parku Fatimskim uczestnicy wycieczki obejrzeli ołtarz, przy którym Jan Paweł II odprawiał Mszę św. pod Wielką Krokwią 6 czerwca 1997 r., podczas swojej VI pielgrzymki do Polski, a także pomniki św. Jana Pawła II. Sanktuarium wzniesione zostało – jak opowiadał przewodnik – jako votum za ocalenie życia Papieża-Polaka po zamachu w dniu 13 maja 1981 roku. Świątynia została konsekrowana 7 czerwca 1997 roku przez Jana Pawła II, który wyraził ogromną wdzięczność za modlitwy w Jego intencji.

Opuszczając teren Sanktuarium grupa chętnie przystała na propozycję posilenia się, i tak, po udaniu się do jednej z okolicznych restauracji skosztowała góralskiej kwaśnicy. Po obiedzie przyszedł czas na Gubałówkę. Po przebytej rano kilkukilometrowej trasie na Rusinową Polanę, uczestnicy wycieczki odetchnęli z ulgą na wiadomość, że to wzniesienie zdobędą, korzystając z kolejki torowo-linowej. Pogoda na szczęście dopisała i grupa mogła podziwiać rozciągającą się w oddali panoramę Podhala, Zakopanego i Tatr.

Będąc w Zakopanem nie można przejść obojętnie obok Krupówek, toteż właśnie one były ostatnim miejscem, w jakie wycieczka się udała. Tutaj grupa miała tzw. czas wolny, który owocnie wykorzystała. Jedni przysiedli, aby odsapnąć i jeszcze przez chwilę popodziwiać nasze piękne Tatry, inni z ochotą udali się na liczne stoiska z pamiątkami, oscypkami czy żurawiną. Każdy znalazł coś dla siebie i tak ok. godziny 18 grupa z Woli Stróskiej i Zakliczyna, zaopatrzona w oscypki, kierpce czy inne podhalańskie gadżety, udała się w podróż powrotną.

Sądząc po uśmiechach, goszczących na twarzach uczestników, można uznać, że dopisała nie tylko pogoda, ale i humory.

 Wycieczka do Zakopanego  Wycieczka do Zakopanego  Wycieczka do Zakopanego
 Wycieczka do Zakopanego  Wycieczka do Zakopanego  Wycieczka do Zakopanego
 Wycieczka do Zakopanego  Wycieczka do Zakopanego  Wycieczka do Zakopanego

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.