tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ospStanowią najmniejszą jednostkę pożarniczą w gminie, nie dysponują pojazdem bojowym ani remizą (dopóki nie powstanie tu zaprojektowana już świetlica wiejska, stanowiąca jednocześnie punkt informacji turystycznej dla turystów odwiedzających zamek). Do dyspozycji mają jedynie zbiornik p-poż. Mimo wszystko dumnie noszą mundur, zwłaszcza że otrzymali niedawno w przydziale kilka całkiem nowych. Dlatego chcą się  nimi pochwalić, choćby na strażackim kalendarzu, o którym pamięta co roku prezes Józef Franczyk, wszak każdy dodatkowy grosz, jak ten pozyskany z kwesty w Melsztynie, wspomaga funkcjonowanie jednostki. Redakcja Głosiciela, poproszona i w tym roku o wykonie zdjęć do tegoż kalendarza, ochoczo i bezinteresownie na prośbę przystała, dorzucając do tej puli fotki z tegorocznych Biesiad Rycerskich na wzgórzu melsztyńskim i ujęć tamtejszej przyrody.

Selekcji zdjęć dokona Drukarnia Ventus, która wydrukuje kalendarz melsztyńskich fajermanów według własnego projektu. Niebawem okaże się, jaki ostatecznie kształt otrzyma wydawnictwo, powstające w wyniku tej współpracy.

Druhom z Melsztyna życzymy powiększenia struktur, ustawicznego rozwoju, bacznej ochrony melsztyńskiej warowni i wsi, bo przecież zawsze można pierwszemu pobiec na ratunek, bo najbliżej, albo wesprzeć w akcji sąsiednie jednostki. Oby tych interwencji było jak najmniej.

 Melsztyński kalendarz  Melsztyński kalendarz  Melsztyński kalendarz
 Melsztyński kalendarz  Melsztyński kalendarz  Melsztyński kalendarz
 Melsztyński kalendarz  Melsztyński kalendarz  Melsztyński kalendarz
 Melsztyński kalendarz  Melsztyński kalendarz  

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych