Kliknij aby oglądnąć

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

sportZebranie Gminnych Organizatorów Sportu powiatu tarnowskiego

 

Tradycyjnie jak co roku zebranie organizatorów sportu zainaugurowało działania sportu szkolnego na terenie powiatu tarnowskiego. W dniu 18 września br. w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się zebranie Gminnych Organizatorów Sportu powiatu tarnowskiego. Celem spotkania było omówienie planu pracy na rok szkolny 2019/2020, ustalenie kalendarza imprez sportowych oraz zasad współpracy Gminnych Organizatorów Sportu poszczególnych gmin z Wydziałem Edukacji, Kultury i Promocji. Spotkanie prowadził prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Tarnowie Edward Cudek – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Gromniku. Nie zabrakło gości w osobach dyrektora wspomnianego Wydziału - Czesława Midy, Jarosława Zbrożka - odpowiedzialnego za współpracę Wydziału Edukacji z Gminnymi Organizatorami Sportu w powiecie tarnowskim oraz Marka Małka - wiceprezesa Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie.

Na uwagę zasługuje fakt, że po dwóch latach przerwy Starostwo Powiatowe w Tarnowie przywróciło finansowanie zawodów sportowych na poziomie szkół podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci (roczniki 2007, 2008 i 2009) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (2005 i 2006). Daje to nadzieję, że współzawodnictwo sportowe w powiecie tarnowskim  powróci na właściwe tory, a profesjonalna obsługa sędziowska w połączeniu z pucharami i medalami dla najlepszych drużyn sprawi, że prestiż i ranga imprez sportowych zyska na znaczeniu. Cieszy wysoka frekwencja gminnych organizatorów sportu na spotkaniu, w którym przedstawiciele 15 gmin reprezentowali swoje samorządy. Wynika to zapewne z faktu przywrócenia finansowania przez Powiat Tarnowski współzawodnictwa sportowego szkół w ramach "Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnego Związku Sportowego" prowadzonego pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego. Gminę Zakliczyn reprezentował Gminny Organizator Imprez Szkolnego Związku Sportowego w Zakliczynie Ryszard Okoński.

 

Gminna inauguracja sportowego roku szkolnego

Igrzyska w halowej piłce nożnej

W hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie zainaugurowano sportowy rok szkolny 2019/2020. Zawody sportowe szkół podstawowych w ramach "Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego dzieci i młodzieży Szkolnego Związku Sportowego" prowadzone pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego organizowane są obecnie w dwóch kategoriach: Igrzyska Młodzieży Szkolnej - roczniki 2005 i 2006 oraz Igrzyska Dzieci - rocznik 2007,2008 i 2009. I właśnie rozgrywki w obu tych kategoriach w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców rozpoczęły rywalizację szkół podstawowych Gminy Zakliczyn.

 Igrzyska Dzieci w halowej piłce nożnej chłopców

Wśród chłopców swoje reprezentacje wystawiło cztery szkoły podstawowe w związku z czym rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja stała na dobrym poziomie, a mecze były bardzo ciekawe i wyrównane. Nawet zespół z Faściszowej, który doznał dość wysokich porażek na boisku prezentował się całkiem przyzwoicie, tylko widać było brak obycia na tak dużej hali, jaka jest w Zakliczynie. W drużynie Szkoły Podstawowej w Zakliczynie brylował Marcin Ramian, który zdobył większość bramek dla zwycięskiej drużyny z Zakliczyna.

Wyniki meczów:

SP Gwoździec vs SP Paleśnica 1:4 /0:1/

SP Zakliczyn vs SP Faściszowa 2:0 /1:0/

SP Faściszowa vs SP Paleśnica 0:6 /0:3/

SP Gwoździec vs SP Zakliczyn 0:3 /0:2/

SP Zakliczyn vs SP Paleśnica 3:1 /1:0/

SP Faściszowa vs SP Gwoździec 2:7 /0:3/

Ostateczna kolejność:

 1. SP Zakliczyn 3 9 8-1
 2. SP Paleśnica 3 6 11-4
 3. SP Gwoździec 3 3 8-9
 4. SP Faściszowa 3 0 2-15

 

Igrzyska Dzieci w halowej piłce nożnej dziewcząt

Wśród dziewcząt swoje reprezentacje wystawiły trzy szkoły podstawowe, w związku z czym zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Także i tutaj rywalizacja stała na dobrym poziomie i zawodniczki walczyły do końca o jak najlepszy rezultat.

Wyniki spotkań:

SP Zakliczyn vs SP Paleśnica 1:3 /0:1/

SP Filipowice vs SP Paleśnica 1:3 /1:2/

SP Zakliczyn vs SP Filipowice 2:4 /1:1/

Ostateczna kolejność:

 1. SP Paleśnica 2 6 6-2
 2. SP Filipowice 2 3 5-5
 3. SP Zakliczyn 2 0 3-7

Po zakończeniu wszystkich spotkań sędziowanych przez trenera Akademii Piłkarskiej English Football Piotra Okońskiego, zawodniczki i zawodnicy drużyn, które zajęły miejsca 1-3 otrzymali z rąk dyrektora Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie Józefa Gwiżdża pamiątkowe medale, a wszystkie zespoły okolicznościowe dyplomy. Zwycięskie drużyny Szkoły Podstawowej w Paleśnicy w kategorii dziewcząt oraz Szkoły Podstawowej w Zakliczynie będą reprezentantami Gminy Zakliczyn na zawodach półfinałów powiatowych, które zostaną rozegrane na halach w Gromniku i Tuchowie.

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej dziewcząt

Wśród dziewcząt swoje reprezentacje wystawiły trzy szkoły podstawowe i zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja stała na dobrym poziomie, a zawodniczki walczyły do końca o jak najlepszy rezultat.

Rezultaty meczów:

SP Paleśnica vs SP Gwoździec 5:4 /2:1/

SP Zakliczyn vs SP Gwoździec 1:3 /0:2/

SP Zakliczyn vs SP Paleśnica 2:3 /0:2/

Ostateczna kolejność:

 1. SP Paleśnica 2 6 8-6
 2. SP Gwoździec 2 3 7-6
 3. SP Zakliczyn 2 0 3-6

Po zakończeniu wszystkich spotkań sędziowanych trenera Akademii Piłkarskiej English Football Piotra Okońskiego zawodniczki i zawodnicy drużyn, które zajęły miejsca 1-3 otrzymały pamiątkowe medale, a wszystkie zespoły okolicznościowe dyplomy. Zwycięska w tej kategorii Szkoła Podstawowa z Paleśnicy będzie reprezentantem Gminy Zakliczyn na zawodach półfinału powiatowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który zostanie rozegrany na hali sportowej w Czermnej.

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej chłopców

Wśród chłopców swoje reprezentacje wystawiły cztery szkoły podstawowe, w związku z czym zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Padły w nich następujące wyniki.

SP Gwoździec vs SP Paleśnica 2:0 /1:0/

SP Zakliczyn vs SP Stróże 3:0 /2:0/

SP Stróże vs SP Paleśnica 1:1 /1:1/

SP Gwoździec vs SP Zakliczyn 1:4 /0:2/

SP Paleśnica vs SP Zakliczyn 1:5/0:4/

SP Gwoździec vs SP Stróże 1:2 /0:2/

Ostateczna kolejność:

 1. SP Zakliczyn 3 9 12-2
 2. SP Stróże 3 4 3-4
 3. SP Gwoździec 3 3 4-6
 4. SP Paleśnica 3 1 2-8

Po zakończeniu wszystkich spotkań sędziowanych trenera Akademii Piłkarskiej English Football Piotra Okońskiego zawodnicy  drużyn, które zajęły miejsca 1-3 otrzymały z rąk Gminnego Organizatora Sportu Szkolnego Związku Sportowego w Zakliczynie Ryszarda Okońskiego pamiątkowe medale, a wszystkie zespoły okolicznościowe dyplomy. Zwycięska w tej kategorii Szkoła Podstawowa z Zakliczyna będzie reprezentantem Gminy Zakliczyn na zawodach półfinału powiatowego Igrzysk Młodzieży Szkolne, który zostanie rozegrany w hali sportowej MOSiR-u w Tuchowie. W sumie w zawodach w halowej piłce nożnej wzięło udział 14 drużyn i ponad 120 uczestników.

 

Inauguracja sportowego roku szkolnego w powiecie tarnowskim

Sztafetowe biegi przełajowe Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Sztafetowe biegi przełajowe zainaugurowały sportowy rok szkolny na terenie powiatu tarnowskiego. Tym razem był to Finał Powiatowy Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegrany w piątek, 4 października br. w Wojniczu. Za zabezpieczenie i wytyczenie trasy oraz zaplecze techniczne i sanitarne odpowiadała Szkoła Podstawowa w Wojniczu, komisję sędziowska zabezpieczyło Starostwo Powiatowe w Tarnowie, zabezpieczenie medyczne to Maltańska Służba Medyczna oraz higienistka  Szkoły Podstawowej w Wojniczu. Puchary i medale dla najlepszych sztafet zakupiło Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Zawody zorganizował i poprowadził Marcin Bialik - nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Wojniczu, umiejscawiając arenę zmagań na terenie przy Szkole Podstawowej w Wojniczu. Długość pętli wynosiła: Niebieska - 600 m, Czerwona - 1000 m i przebiegała po podłożu asfaltowym, trawiastym, po ziemi i betonie. Na trasie znajdowało się kilka podbiegów terenowych, piaskownica skoku w dal oraz sekcja techniczna wytyczona pomiędzy drzewami i krzewami. Trasa wyznaczona była w terenie płaskim i była trasą wymagającą, została oznaczona i zabezpieczona na całej długości obydwóch pętli.

Szkoły wystawiały sztafety 10-osobowe, a z jednej gminy dopuszczano w każdej kategorii start dwóch sztafet z dwóch szkół.

Dystanse dla Igrzysk Dzieci – 10 * 600 metrów – dziewczęta i chłopcy

Dystans dla Igrzysk Młodzieży Szkolnej – 10 * 600 metrów – dziewczęta

Dystans dla Igrzysk Młodzieży Szkolnej – 10 * 600 metrów – chłopcy

W uroczystym rozpoczęciu i zakończeniu połączonym z dekoracją zwycięskich drużyn uczestniczyła pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Wojniczu Magdalena Sakowska. Honorowym gościem i zarazem sędzią wspomagającym oraz prowadzącym rozgrzewkę był Mateusz Różański - aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski LA w skoku w dal, absolwent Publicznego Gimnazjum w Wojniczu.

Do zawodów zgłoszono 34 sztafety, wystartowały 34, ukończyły 34. Rozegrano cztery biegi sztafetowe. W zawodach łącznie uczestniczyło 340 zawodniczek i zawodników.

Wyniki:

Igrzyska Dzieci – dziewczęta:

 1. SP Gromnik – awans, 2. SP Tuchów – awans, 3. Pleśna, 4. Wojnicz, 5. Bogoniowice, 6. Ciężkowice, 7. Zakliczyn, 8. Skrzyszów, 9. Rzuchowa.

Igrzyska Dzieci – chłopcy:

 1. SP Gromnik - awans, 2. SP Tuchów – awans, 3. Pleśna, 4. Zakliczyn, 5. Ciężkowice, 6. Wojnicz, 7. Wietrzychowice, 8. Bogoniowice, 9. Rzuchowa, 10. Zgłobice, 11. Wielka Wieś.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dziewczęta

 1. SP Tuchów – awans, 2. SP Gromnik - awans, 3. Wojnicz, 4. Ciężkowice, 5. Pleśna, 6. Zakliczyn.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – chłopcy

 1. SP Tuchów – awans, 2. SP Wojnicz – awans, 3. Zakliczyn, 4. Świebodzin, 5. Gromnik, 6. Wietrzychowice, 7. Ciężkowice, 8. Bogoniowice.

W wyniku rywalizacji wyłoniono po dwie najlepsze sztafety z Powiatu Tarnowskiego na Finał Wojewódzki do Nowego Targu, który rozegrany został 10 października 2019.

 Szkolne zawody sportowe Szkolne zawody sportowe Szkolne zawody sportowe
 Szkolne zawody sportowe Szkolne zawody sportowe Szkolne zawody sportowe
 Szkolne zawody sportowe Szkolne zawody sportowe Szkolne zawody sportowe
 Szkolne zawody sportowe Szkolne zawody sportowe Szkolne zawody sportowe
 Szkolne zawody sportowe Szkolne zawody sportowe Szkolne zawody sportowe
 Szkolne zawody sportowe   

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych