tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

sakTrwa kampania przedwyborcza. Na każdym kroku spotykamy afisze wyborcze, media emitują spoty, z potencjalnymi wyborcami spotykają się kandydaci do Sejmu i Senatu, czy to podczas imprez i uroczystości, choćby na Mogile czy w Jamnej, czy też w wyznaczonych miejscach publicznych, jak to miało miejsce ostatniej niedzieli w ratuszu.

Mimo niskiej frekwencji na widowni (zawiodła informacja?), w ratuszowej sali odbyło się ciekawe spotkanie z mec. Piotrem Sakiem, kandydatem do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości, znanym prawnikiem z Tarnowa, współwłaścicielem kilku kancelarii prawniczych, działaczem Solidarnej Polski. O potrzebie zaistnienia w parlamencie osób znających się na prawie, przekonywali goście specjalni - b. minister, a obecnie europosłanka, Beata Kempa, i Józef Rojek - b. prezydent Tarnowa. Gorąco apelowali o poparcie tarnowskiego prawnika w nadchodzących wyborach.

Zanim pojawili się w Zakliczynie, przeprowadzili przedwyborcze spotkanie w Tarnowie, zaś późnym popołudniem udali się jeszcze do Wojnicza.

Kandydat do Sejmu zaprezentował swoje osiągnięcia i zakres zadań, którymi chce się zająć przy pozytywnym wskazaniu wyborców. Omówił też najważniejsze sukcesy i nowe cele Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy. Piotr Sak jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończył tez Studium Menedżerskie w Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Specjalizuje się w prawie karnym, prawie rodzinnym i prawie pracy.

Głosy z widowni dotyczyły m. in. programów społecznościowych rządu, w tym programu Rodzina 500+ (postulat „dochodowości”, tj. rezygnacja przez najbogatsze rodziny z tej formy pomocy państwa i przekazanie pozyskanej tym sposobem puli na pomoc studentom) oraz znacznej dysproporcji w sferze wynagrodzeń w wielu sektorach gospodarki. Zdaniem Beaty Kempy program 500+ ma za zadanie wspierać wszystkie bez wyjątku rodziny, by decydowały się na kolejne dzieci. Kwestia demografii to jest główny argument wdrożenia programu, aczkolwiek osobiście zna wiele rodzin, które z tego zasiłku rezygnują i nie składają wniosku.

 

Beata Kempa od 2015 r. pełniła funkcję ministra–członka Rady Ministrów, następnie została Ministrem ds. Pomocy Humanitarnej w rządzie Mateusza Morawieckiego. W latach 2015–2017 szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządzie Beaty Szydło. Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Od 15.11.2007 r. do 25.05.2012 r. była Wiceprzewodniczącą Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Wcześniej pełniła funkcję członka Komisji Śledczej do zbadania okoliczności tragicznej śmierci byłej posłanki Barbary Blidy oraz brała udział w Komisji Śledczej do zbadania sprawy przebiegu procesu legislacyjnego ustaw nowelizujących ustawę z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych i wydanych na ich podstawie przepisów wykonawczych. W 2012 r. pełniła rolę Wiceprzewodniczącej Komisji ds. Kontroli Państwowej, a w 2011 r. Członka Komisji Ustawodawczej. Przez kilkanaście lat pracowała jako kurator zawodowy dla dorosłych. W okresie od 2006 do 2007 r. była Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019, kandydując z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu dolnośląsko-opolskim, otrzymała 209 305 głosów i uzyskała mandat europosłanki IX kadencji.

Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Opolskim z zakresu Pedagogiki, Prawa, Readaptacji, Mediacji i Negocjacji. W 1990 r. ukończyła studia dzienne z zakresu administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 1998–2005 była radną rady miasta i gminy Syców, angażowała się również w działalność Rady Społecznej Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sycowie, Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy, Szpitala MSWiA we Wrocławiu, działając tym samym na rzecz społeczności lokalnej. Szczęśliwa mężatka (mąż obecny w Zakliczynie), ma dwoje dzieci.

 Spotkanie z Piotrem Sakiem  Spotkanie z Piotrem Sakiem  Spotkanie z Piotrem Sakiem
 Spotkanie z Piotrem Sakiem  Spotkanie z Piotrem Sakiem  Spotkanie z Piotrem Sakiem
 Spotkanie z Piotrem Sakiem  Spotkanie z Piotrem Sakiem  Spotkanie z Piotrem Sakiem

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych