oblawa

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

koronkaKoronka w miejscach publicznych to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny, skupia tysiące ludzi na całym świecie. Od dziewięciu lat 28 września wierni spotykają się o godzinie 15:00 na skrzyżowaniach i placach miast i miasteczek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Papież Franciszek od trzech lat jednoczy się z nami w tej modlitwie. Wczoraj Koronkę odmówiła także w kaplicy Pałacu Prezydenckiego Para Prezydencka.

W tym roku towarzyszyły nam intencje:
1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Powiedz moim kapłanom, że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą” (Dz. 1521).
2. O pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów!
3. Za Pana Prezydenta Andrzeja Dudę i cały Rząd Polski.
4. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.
W tym roku po raz pierwszy wierni zgromadzili się w Zakliczynie na Rynku przy figurze św. Floriana, wszak centrum miasta, miejscowości nad Dunajcem, której patronuje św. Jan Paweł II, jest chyba najbardziej odpowiednim miejscem do tego typu akcji. Koronkę prowadzili najpierw kapłani: o. Nataniel Marchwiany i o. Szymon Wierzbiak z parafii MB Anielskiej, potem kobiety, mężczyźni i dzieci. W gronie odmawiających burmistrz Dawid Chrobak. Nad głowami tablice z napisem „Jezu, ufam Tobie” i obraz Jezusa Miłosiernego.
Druga grupa wiernych w mieście odmawiała Koronkę do Miłosierdzia Bożego na zakliczyńskim rondzie, jak to już bywało w poprzednich latach.

 Koronka na Rynku  Koronka na Rynku  Koronka na Rynku
 Koronka na Rynku  Koronka na Rynku  Koronka na Rynku
 Koronka na Rynku  Koronka na Rynku  Koronka na Rynku
 Koronka na Rynku   

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych