Czytaj więcej: Powalony krzyż w Wesołowie; komu przeszkadzał?!Redakcja Głosiciela otrzymała sygnał od zaniepokojonych czytelniczek. Okazało się, że zabytkowy postument z krzyżem w Wesołowie, w kierunku na „Górki”, został powalony. Zeźlone tym faktem panie nieśmiało wskazywały na właścicieli gruntu, na którym stoi, a raczej stał, obelisk, jakoby miałoby to im ułatwić sprzedaż działki.

Państwo Jaszczurowie zdecydowanie zaprzeczają.

Czytaj więcej: Burza z gradobiciem w mieście, zalane posesje!Około godziny 15 zaczął się w mieście prawdziwy burzowy kataklizm. Ulewa trwała w sumie ponad godzinę, z trzykrotnym atakiem gradobicia. Strażacy interweniowali w Rynku, obsadzając workami z piaskiem niektóre posesje i wypompowując wodę z zalanych szaletów miejskich. Najpoważniejsza sytuacja jest przy rondzie, gdzie potoki wody zalały posesję państwa Sobolów. W akcji ratowniczej biorą udział gminne jednostki OSP, m. in. z Zakliczyna i Filipowic, oraz sąsiedzi z ulic Sobieskiego i Ofiar Katynia.

Czytaj więcej: Znamy Mistrza Matematyki 2017!Jabłko waży 20 dag, co jest równe wadze 4 śliwek. Ile waży pomarańcza, jeżeli waży tyle co 6 śliwek? To jedno z zadań testu w ramach tegorocznej edycji matematycznych zmagań przedstawicieli klas III gminnych szkół podstawowych, przeprowadzonej już po raz czternasty w paleśnickim Zespole Szkolno-Przedszkolnym. W szranki konkursu przystąpiło 12 uczniów; szkoły w Charzewicach, Filipowicach, Gwoźdźcu, Stróżach, Zakliczynie i Paleśnicy reprezentowała para laureatów szkolnych eliminacji. Uczestnicy w ciągu godziny rozwiązywali test składający się z 16 zadań i jednego dodatkowego. Za każdą dobrą odpowiedź otrzymywali po 5 punktów.

Czytaj więcej: Diamentowe i złote pary małżeńskie z Medalem Prezydenta RPSamorząd Gminy, w osobach Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Dawida Chrobaka i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Lucyny Skalskiej, podejmował w ratuszowej Sali im. Wawrzyńca Spytka Jordana zacnych gości; pary małżeńskie obchodzące Diamentowy Jubileusz i Złote Gody. 60 lat pożycia małżeńskiego doświadczyli państwo Alfreda i Eugeniusz Łyszczarzowie z Zakliczyna. Diamentowi jubilaci otrzymali z rak pana burmistrza okolicznościową statuetkę, zaś bukiety kwiatów i upominek wręczyła pani kierownik USC. Złoci jubilaci uhonorowani zostali Medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” - przyznanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, oraz statuetkami, wiązankami kwiatów i upominkami.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl