Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

Stróże

Jak już wspominaliśmy, w minionym roku w Szkole Podstawowej w Stróżach zawiązało się kółko teatralne rodziców, które w czerwcu wystawiło piękny spektakl w ramach ogólnopolskiego programu „Szkoły dla ekorozwoju” pt. „Na straganie”. Okazją do zobaczenia tego spektaklu były Dni Zakliczyna.

Tym razem rodzice wspólnie z dziećmi i kółkiem muzycznym przygotowali przedstawienie jasełkowe pt. „Z kamerą w stajence”. Od listopada odbywały się próby dwa razy w tygodniu, aby jak najlepiej wypaść na scenie.

Wyjątkowa premiera jasełek odbyła się tuż przed świętami, 22 grudnia 2015 r., w Szkole Podstawowej w Stróżach.

Wśród zaproszonych gości byli: pan Burmistrz Dawid Chrobak, pani Agnieszka Malisz – inspektor ds. oświaty, pani radna z Woli Stróskiej i jednoczesnie aktorka Paulina Siemińska,  radny Stróż Maciej Krakowski , sołtys Woli Stróskiej Józef Teper i sołtys Stróż Antoni Teper. Rodzice i dzieci zawodowo wcielili się w rolę aktorów. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawienie, podziwiając ich oryginalną grę. Przepiękne stroje jak i dobrze dobrana oprawa muzyczna sprawiły, że wszyscy z zapartym tchem i z ogromną niecierpliwością oczekiwali kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że mogły obejrzeć swoich rodziców w roli aktorów. Przedstawienie okazało się kolejnym wielkim sukcesem, bo owacjom i oklaskom nie było końca. Na uwagę zasługuje fakt, że jasełka wystawione przez naszą grupę teatralną były grane aż cztery razy! Pierwszy raz podczas wspomnianego spotkania 22 grudnia. Drugi, podczas obchodów z okazji Dnia Babci i Dziadka 14 stycznia. Trzeci, 17 stycznia dla wszystkich mieszkańców Stróż, Woli Stróskiej, Zdoni a także zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się mieszkańcy DPS w Stróżach i DPJ w Zakliczynie, przedstawiciele Stowarzyszenia „Pod Bocianim Gniazdem” w Stróżach a także „WOK Nad Potokiem” z Woli Stróskiej. Jeszcze jeden gościnny występ czeka naszych aktorów w niedzielę 24 stycznia o godz. 16.00 na świetlicy w Wesołowie. Będzie to występ dla wszystkich seniorów z okazji ich święta. Okres świąteczny dobiega końca ale nasi aktorzy już zabierają się do pracy, gdyż kolejny występ planują w czerwcu z okazji Święta Rodziny. Dyrektor pani Elżbieta Malawska-Pajor ze wzruszeniem podziękowała rodzicom za wspaniałe przedstawienie i zachęcała do organizacji dalszych przedsięwzięć aktorskich.

Stróze Stróze Stróze
Stróze Stróze Stróze
Stróze Stróze Stróze
Stróze Stróze Stróze
Stróze Stróze Stróze
Stróze Stróze Stróze

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.