Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

020Pierwsza, powakacyjna wystawa w Galerii Poddasze ZCK jest niezwykle interesująca. O swoich inspiracjach opowiadała podczas piątkowego wernisażu Małgorzata Kossakowska. Sądecka artystka fotografuje siebie, są to autoportrety. Autoironicznie tłumaczyła się podczas otwarcia jej wystawy w ratuszu, że skoro nikt jej nie zaproponował dotychczas pozowania do zdjęć, postanowiła robić to sama. I czyni to znakomicie. Na większości stylizowanych na różne epoki fotogramach patrzy odbiorcy prosto w oczy.
– W każdej fotografii kryje się cząstka życia, jakaś historia, chwila – tłumaczy. – Inspiracją jest dla mnie życie, jego bogactwo, różnorodność, miejsca, zdarzenia, rzeczy, obrazy, wewnętrzne przeżycia, które wywołują emocje, nastroje, a to z kolei przenosi się na obraz.


Autorka nie używa ozdób i biżuterii, za to mimika twarzy, tło i stroje są umiejętnie i oryginalnie dobrane, wszak jest zdolną modelką, stylistką i projektantką ubiorów oraz grafikiem. Stroje i rekwizyty znajduje w swojej szafie, korzysta z przeróżnych fatałaszków, przedmiotów codziennego użytku, czy ubrań z second handu. Na swoich fotografiach przeszywa wzrokiem widza, wcielając się w postaci Kleopatry, królowej Bony, szansonistki, Marleny Dietrich…
Ekspozycję ilustruje poezja Bogumiła Staszka, tarnowskiego literata. – Poezja i obrazy prowadzą czytelnika od momentu narodzenia, przez życie, aż do dojrzałości i śmierci – przekonuje artystka, studiująca w PWSZ w Nowym Sączu na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych”.
Zachęcamy do obejrzenia wystawy fotografii artystycznej Małgorzaty Kossakowskiej „Moje jest królestwo”, prezentowanej w Galerii Poddasze ZCK do 15 października br.

kossakowska kossakowska kossakowska
kossakowska kossakowska kossakowska
kossakowska kossakowska kossakowska
kossakowska kossakowska kossakowska
kossakowska kossakowska kossakowska
kossakowska kossakowska kossakowska
kossakowska kossakowska kossakowska
kossakowska   

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.