Orkiestra z SiemiechowaFranciszkański kościół w dniu wyborów prezydenckich wypełnił się szczelnie publicznością, która wysłuchała z uwagą koncertu siemiechowskiej Strażackiej Orkiestry Dętej pod kierownictwem Zenona Pajora. Orkiestra wystąpiła ze stowarzyszeniem chórku i recytatorów. Formację zapowiedzieli i przywitali o. gwardian Tomasz Kobierski i o. Tomasz Michalik, pomysłodawca koncertu. Wstęp odczytała dyrektor Szkoły Podstawowej w Stróżach Elżbieta Malawska-Pajor.


W programie m. in. utwory Maryjne, patriotyczne, ale również znane motywy filmowe, jak ten z popularnego serialu „Stawka większa niż życie”. Orkiestra pięknie zabrzmiała we franciszkańskiej świątyni, posiada naprawdę imponujące instrumentarium. W składzie wymieszanie doświadczenia z młodością. Jednym z muzyków jest Stanisław Wróbel ze Zdoni, niegdyś związany z zakliczyńskim big-bandem i filipowicką orkiestrą dętą. Wiele lat grywał na weselach z własnym zespołem muzycznym, ale i przy innych okazjach, np. podczas uroczystości państwowych czy gminnych.
Niepogoda sprawiła, że pierwotnie zaplanowany koncert w grocie na dziedzińcu klasztoru został przeniesiony do wnętrza świątyni, co i tak przysporzyło mu walorów, wszak akustyka kościoła wzbogaca brzmienie zespołu. Słuchacze w podzięce za wrażenia wrzucali grosz do puszek na rzecz rozwoju tej świetnej orkiestry z Siemiechowa, która – mamy nadzieję – wystąpi tu ponownie.
Melomani nie mogą narzekać, wszak obcują z wysoką kulturą w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym Koncercie Uwielbienia na zakliczyńskim Rynku, zaś w ostatnią niedzielę maja podziwiali, tym w razem w przyklasztornej Grocie MB z Lourdes, koncert Chóru Nauczycielsko-Uczniowskiego ZSPiG „Ballada” pod dyrekcją Adama Pyrka. Zakliczyński chór z pieśniami Maryjnymi koncertował także podczas uroczystości Zesłania Ducha Świętego u Sióstr Bernardynek w Kończyskach.

orkiestra orkiestra orkiestra
orkiestra orkiestra orkiestra
orkiestra orkiestra orkiestra

 

 

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.