Świeto Rodziny w RudzieWysyp imprez w naszej gminie w ostatnim czasie sprawia, że z zagospodarowaniem wolnego czasu w weekend nikt nie ma najmniejszego problemu. Problem, i to spory to odpowiedź na pytanie: którą imprezę wybrać? Bo nierzadko odbywają się nawet dwie lub trzy w ciągu weekendu. Tak też było w sobotę , 30 maja. Miło nam było niezmiernie, że spośród kilku propozycji spora grupa osób wybrała propozycję Rudy Kameralnej. „Święto rodziny” bo pod takim hasłem się bawiliśmy, było przede wszystkim świętem dzieci, takim wcześniejszym Dniem Dziecka.

Właśnie dla nich przygotowano szereg atrakcji. Imprezę honorowym patronatem objęło Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Rozpoczęliśmy o 14-tej powitaniem gości, a nas powitał deszcz... trwał on jednak krótko i nie był w stanie nam przeszkodzić. Po powitaniu przyszedł czas na atrakcje. Było ich, jak zwykle, mnóstwo. Dodać trzeba ,że jeśli chodzi o atrakcje to poprzeczka na poprzednich naszych imprezach zawieszona została dość wysoko i trudno wymyślić coś nowego. Były więc przejażdżki na kucykach, bryczką, motocyklami oraz zabytkowym „ogórkiem”. Ta ostatnia przejażdżka była swoistą lekcją historii dla najmłodszych, którzy mogli na własnej skórze odczuć jak się dawniej podróżowało. Było więc tradycyjne dla PKS tamtych czasów spóźnienie, okolicznościowe bilety, byli kontrolerzy, którzy zaczaili się na trasie przejazdu i wyłowili pasażerów „ na gapę”. Sporym zainteresowaniem cieszył się rajdowy, terenowy wóz ciężarowy STAYER uczestniczący w wielu rajdach, a także grupka żołnierzy Jednostki Strzeleckiej nr 2092 z Tarnowa imieniem Żołnierzy Niezłomnych Ziemi Tarnowskiej. Wojacy zaprezentowali wyposażenie bojowe (imponujące) oraz techniki stosowane na polu walki, co rzecz jasna spotkało się z entuzjazmem wśród dzieci, zwłaszcza chłopaków. Dla wszystkich było sporo konkursów przygotowanych przez Lotną Brygadę Wioski Tematycznej. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe Tarnów oraz firmy i osoby prywatne z terenu gminy. (ich pełny wykaz na facebooku Ruda Kameralna Świetlica). Szczególne podziękowania kierujemy do Rehabilitacji Czchów „NURS-KLINIK” która oprócz wsparcia finansowego przekazała również 10 karnetów na zabiegi rehabilitacyjne. Było również stoisko z pamiątkami z Rudy Kameralnej, gdzie można było otrzymać rudę żelaza, miód, maskotki Rudy Kameralnej czy też miotły z żarnowca i inne wyroby regionalne. Sporo osób gromadziło się także przy stoisku ze swojskim jadłem, gdzie furorę zrobił chleb ze smalczykiem, choć sporym powodzeniem cieszyły się również przepyszne wypieki naszych miejscowych gospodyń. A skoro już o smakołykach mowa to nie sposób nie wspomnieć o kiełbaskach z grilla oraz wojskowej przepysznej grochówce przygotowanej według własnego, ściśle strzeżonego przepisu prze Pana Sołtysa Andrzeja Różowskiego.
Imprezę zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Pan Dawid Chrobak, Dyrektor ZCK Kazimierz Dudzik, Radna Powiatowa Irena Kusion, Radny Józef Wojtas. Rzecz jasna nie przybyli „z pustymi rękami”, więc nasi milusińscy zostali dosłownie i w przenośni obsypani cukierkami. DZIĘKUJEMY! Na dzieci spadł także prawdziwy deszcz balonów co sprawiło im sporą frajdę. Dzieciaki błyskawicznie zaczęły współzawodniczyć w ilości schwytanych baloników. A na deser otrzymały kolejną porcję słodyczy od organizatorów oraz lody.
Około 18-tej zakończyła się część dla dzieci i przyszła pora na tradycyjny rudzki festyn, czyli grill i zabawa taneczna przy muzyce, która potrwała do północy. Przygrywał zespół „Gama”, jak zwykle prezentując wysoki poziom i kunszt muzyczny.
Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i miłą zabawę . Równie serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom którzy wsparli finansowo naszą świetlicę i wszystkim którzy mają swój udział w przygotowaniu i prowadzeniu imprezy. To dzięki Wam tak świetnie się bawiliśmy! Już dziś zapraszamy na „Lato na Rudzie” 18 lipca.

ruda ruda ruda
ruda ruda ruda
ruda ruda ruda
ruda ruda ruda
ruda ruda ruda
ruda ruda ruda
ruda ruda ruda
ruda ruda ruda
ruda ruda  

 

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.