Majówka Rodzinna Wesołość, podekscytowanie, zachwyt, przygoda i rozradowanie - to tylko część tego, co mama i tata ze swoimi pociechami mogli doświadczyć podczas niezwykłej Majówki Rodzinnej, zorganizowanej 24 maja br. w plebańskim ogrodzie parafii św. Idziego w Zakliczynie. Celem imprezy było wspólne świętowanie Dni: Mamy, Taty i Dziecka, a także integracja parafian oraz upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia. To szczególne wydarzenie w życiu parafii rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną przez księdza proboszcza.

Początek Majówki, uroczyście otwartej przez pana Dawida Chrobaka - Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn - oraz księdza proboszcza Pawła Mikulskiego, to akt poświęcenia nowo powstałych boisk do siatkówki plażowej i piłki nożnej. Potem nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej we Wróblowicach (w przedstawieniu „Czy to jest bajka o Jasiu i Małgosi?”), przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Zakliczynie (w układzie choreograficznym do piosenki „Waka, waka”) oraz z Przedszkola Sióstr Józefitek (w niezwykłym tańcu do utworu Antoniego Vivaldiego „Wiosna” oraz w przepięknej piosence dedykowanej rodzicom). Po występach najmłodszych, na scenie zaprezentowała się grupa młodzieżowa w programie kabaretowym „Familiada”. Część artystyczną zwieńczył mini-koncert w wykonaniu Zakliczyńskiego Klubu Seniora, który dostarczył widzom wielu doznań duchowych.
Po dawce artystycznych wrażeń, przyszedł czas na emocje sportowe. Uczestnicy Majówki obejrzeli mecz siatkówki, w którym zmierzyli się Księża z Samorządowcami (na czele z panem Burmistrzem). Mecz zakończył się rezultatem 2:0 dla duchownych. Po półgodzinnej przerwie drużyny ojców, tych z magistratu i tych spoza samorządu, rywalizowały na boisku do piłki nożnej. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla ekipy, którą wspomagali oldboje LKS Dunajec Zakliczyn (z b. burmistrzem Jerzym Soską).
Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. Każdy mógł obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy, który demonstrowali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Zakliczyna. Dzieci rysowały „Twarz mojej mamy” w konkursie plastycznym, uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną oraz w nauce różnych tańców. Chętni malowali buzie w ciekawy wzór bądź też korzystali z dmuchanych zjeżdżalni.
Podczas całej Majówki jej uczestnicy za darmo mogli raczyć się grillowaną kiełbaską, wspaniałym bigosem i pysznym ciastem oraz kawą, herbatą i sokami, przygotowanymi przez wolontariuszy i uczynnych parafian.
Pragniemy serdecznie podziękować współorganizatorom, dzięki którym wszyscy uczestnicy mogli się tak dobrze bawić: Urzędowi Miejskiemu, Zakliczyńskiemu Centrum Kultury, Kołu Gospodyń Wiejskich Wróblowianki, Oazie Rodzin przy Parafii Matki Bożej Anielskiej oraz wszystkim parafianom, którzy tak licznie odpowiedzieli na prośbę organizatorów, przynosząc na piknik własne wypieki. Nie zawiedli również zakliczyńscy strażacy, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą, za co serdecznie im dziękujemy.

parafia parafia parafia
parafia parafia parafia
parafia parafia parafia
parafia parafia parafia
parafia parafia parafia
parafia parafia parafia
parafia parafia parafia
parafia parafia parafia
parafia parafia parafia
parafia parafia parafia
parafia parafia parafia
parafia parafia parafia
parafia parafia parafia
parafia   

 

 

 

 

 

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.