matematyka„Jaka jest najmniejsza możliwa liczba dzieci w rodzinie Kowalskich, jeśli każde dziecko ma co najmniej jednego brata i co najmniej jedną siostrę?”
To pierwsze zadanie konkursowego testu w rywalizacji o tytuł „Mistrza Matematyki – Paleśnica 2015”. Sprawdzian zawierał 12 zadań, za każde dobre rozwiązanie można było uzyskać jeden punkt. Za dodatkowe młodzi matematycy z klasy III mogli uzyskać aż pięć.
Bezkonkurencyjny w gronie 15 uczestników konkursu okazał się Karol Kusion z SP Stróże. Drugie miejsce zajęła Ola Cudek z SP Wróblowice, natomiast trzech uczniów z tą samą ilością punktów zajęło ex-aequo trzecie miejsce. Jury postanowiło przeprowadzić 20-minutową dogrywkę dla tej trójki, jednak sprawdzian nie przyniósł rozstrzygnięcia.

Tym samym na trzecim miejscu w konkursie uplasowali się: Jakub Truchan z SP Faściszowa, Patryk Socha z SP Stróże i Michał Pochroń z SP Paleśnica. Pozostali uczestnicy konkursu: Bartek Cichy i Radek Dudek z SP Charzewice, Jakub Śledź z SP Faściszowa, Michał Wróbel i Mateusz Padoł z SP Filipowice, Filip Mikosz i Arkadiusz Pawlik z SP Gwoździec, Julia Biel i Julia Michalik z SP Zakliczyn i Tomek Chochliński z Paleśnicy. Uczniów przygotowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Beata Strzelec z Charzewic, Małgorzata Rogowska-Jaszczur z Faściszowej, Grażyna Pawlik z Filipowic, Bogumiła Zielonka z Gwoźdźca, Sylwia Żychowska ze Stróż, Grażyna Ogonek i Grażyna Gwiżdż z Zakliczyna, Bożena Wierzchowiec z Wróblowic oraz Stanisława Kosakowska – koordynator i pomysłodawczyni konkursu, który odbywał się w paleśnickim Zespole Szkolno-Przedszkolnym już po raz dwunasty.
- To trudny test, wymagał większego zastanowienia się i analizy, niestety, niektórzy piszący zbyt szybko oddawali prace i nie ustrzegli się tym sposobem błędów – podsumowuje Izabela Nadolnik z Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie, autorka testu.
Laureatów, uczestników i opiekunów Gminnego Konkursu Matematycznego nagradzali dyrektor GZOSiP - Małgorzata Jaworska oraz dyrektor placówki Sylwester Gostek. Nagrody ufundowała Rada Rodziców i samorząd gminy.
Warto podkreślić profesjonalną organizację konkursów, czy to Mistrza Ortografii, Języka Angielskiego czy też Matematyki. Organizatorzy dokładają starań, by uczestnicy gminnych zmagań mieli wiele satysfakcji i dużą motywację do podejmowania kolejnych wyzwań.
PS. Najmniejsza możliwa liczba dzieci w rodzinie Kowalskich wynosi 4 – to poprawna odpowiedź w zadaniu nr 1.

 

matematyk matematyk matematyk
matematyk matematyk matematyk
matematyk matematyk matematyk

 

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.