teatr

 

plakat dozynki WMKoncert słynącego z wielu znanych przebojów zespołu Golec uOrkiestra to jedna z atrakcji dożynek województwa małopolskiego, które w najbliższą niedzielę (1 września) odbędą się w Zakliczynie. Swój udział potwierdziło 30 grup wieńcowych z Małopolski wschodniej.

 

W tym roku samorząd województwa małopolskiego postanowił, że dożynki wojewódzkie odbędą się w dwóch miejscach. Dla Małopolski zachodniej zorganizowane zostały 25 sierpnia w Ryczowie w gminie Spytkowice, a dla Małopolski wschodniej zaplanowane zostały na terenie ośrodka sportowo-rekreacyjnego „Kamieniec” w Zakliczynie właśnie w najbliższą niedzielę.

 

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14 Mszą św. polową pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Następnie w obrzędzie dożynkowym weźmie udział 30 grup wieńcowych z powiatów tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, nowosądeckiego, limanowskiego, wielickiego, dąbrowskiego, gorlickiego, proszowickiego oraz krakowskiego.

 

Wieńce ocenione zostaną w dwóch kategoriach – tradycyjnego i nowoczesnego. Zwycięskie reprezentować będą Małopolskę na Dożynkach Prezydenckich w Spale.

 

Ogłoszone zostaną wyniki na najlepszego sołtysa Małopolski w 2019 roku. Będą występy zespołów artystycznych.

 

O godz. 19 zaprezentuje się kabaret PAKA, a o godz. 20 na scenie pojawi się zespół Golec uOrkiestra. Bracia Paweł i Łukasz Golcowie wykonają swoje największe przeboje takie jak „Ściernisco”, „Pędzą konie”, „Kto się ceni” czy „Słodycze”.

 

- Chcemy łączyć bogatą tradycję, piękne obrzędy ludowe i religijne z nowoczesnością i innowacyjnością. Dlatego dobrym miejscem na zorganizowanie takiego wydarzenia jest zakliczyńska gmina, gdzie jest ogromne przywiązanie do ważnych dla nas wszystkich wartości, do historii i patriotyzmu, a jednocześnie następuje dynamiczny rozwój w oparciu o nowoczesne rozwiązania i nowe technologie. Serdecznie zapraszam do Zakliczyna, gdzie przeszłość spotka się z przyszłością – mówi Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego.

 

Organizatorzy przygotowali także szereg innych atrakcji. Będzie sporo stoisk regionalnych, a na zakliczyńskim Rynku obecny będzie Lunapark.

 

Imprezę poprowadzą w duecie Pani Marszałek Anna Pieczarka oraz Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.