teatr

 

banerinfoRozpoczynamy na Zakliczyninfo serwis informacyjny 21. Dożynek Województwa Małopolskiego w Zakliczynie, które odbędą się 1 września 2019 roku. Informacje będziemy podawać sukcesywnie i będą one zamieszczane na naszym portalu pod banerem który widzicie obok.


W tym roku samorząd Województwa Małopolskiego postanowił, że Dożynki Województwa Małopolskiego odbędą się w dwóch miejscach; dla Małopolski wschodniej w Zakliczynie oraz dla Małopolski zachodniej w Spytkowicach. Do Zakliczyna w imieniu marszałka Witolda Kozłowskiego i wicemarszałek Anny Pieczarki oraz burmistrza Dawida Chrobaka i moim zapraszamy grupy wieńcowe z 13 powiatów, tj.:

 

bocheńskiego
brzeskiego
gorlickiego
tarnowskiego – ziemskiego
tarnowskiego – grodzkiego
dąbrowskiego
limanowskiego
nowosądeckiego – ziemskiego
nowosądeckiego – grodzkiego
nowotarskiego (bez gminy Spytkowice, która jest gminą partnerską gminy Spytkowice z powiatu wadowickiego)
proszowickiego
tatrzańskiego
wielickiego

 

Do Spytkowic zaproszenie otrzymają grupy wieńcowe z samorządów 9 powiatów Małopolski zachodniej. Wieńce dożynkowe ocenianie będą w dwóch kategoriach:

wieniec tradycyjny
wieniec nowoczesny

Najpiękniejsze wieńce wybrane przez komisje konkursową z obu kategorii i obu dożynek wojewódzkich będą reprezentować Małopolskę na Dożynkach Prezydenckich w Spale. Z kolei Gminę Zakliczyn na Dożynkach Województwa Małopolskiego w Zakliczynie reprezentować będą Stróże. Niebawem podam Regulamin Konkursu Wojewódzkiego Wieńców Dożynkowych oraz program imprezy, która rozpocznie się Mszą świętą dziękczynną o godzinie 14:00 na Kamieńcu, a zakończy się występem gwiazdy – Golec uOrkiestra.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.